Szponzorált tartalom
A gyerekek más és más tempóban fejlődnek, ez így igaz. De előfordulnak olyan esetek, amikor a fejlődésben olyan eltérések mutatkoznak, amelyeket jobb nem annyiban hagyni. A szülő mindent megtesz a gyermekéért, azonban bizonyos helyzetekben elkél a szakértő segítség és ez teljesen rendben van.
A Mendmedical által végzett korai fejlesztés különféle fejlődési területeken támogatja a kicsiket, melyben a csapatmunka különösen fontos. A szülőt is bevonják a fejlesztésbe amellett, hogy a gyógypedagógus, neurológus, logopédus és gyógytestnevelő is foglalkozik a gyerekkel. Tanácsadás és terápiás foglalkozások is a korai fejlesztés részét képezik egyébként. Ezeknek a foglalkozásoknak a célja, hogy csökkenteni tudják a lemaradást és egyfajta felzárkózás induljon meg a fejlődésben.
Minél előbb fény derül a hiányosságokra, annál előbb el lehet kezdeni a lemaradást bepótolni. Rengeteg gyermek szorul valamilyen fejlesztésre és szerencsére ma már megvannak azok az eszközök, amelyekkel a felzárkóztatás megoldható.
Akár az alvásban, szobatisztaságban, mozgásban, társas kapcsolatok kialakításában van eltérés, minden orvosolható a megfelelő módszerrel, szakemberrel. A korai fejlesztés pontosan arra a területre irányítható, ahol szükség van rá. Rendkívül produktív tud lenni egy-egy foglalkozás, melybe a szülőket is bevonják.
A családba vagy a közösségbe való beilleszkedés is nehézségeket okozhat egyes gyermekeknek. Ilyenkor, ha erre utaló jeleket tapasztal a szülő, érdemes a védőnővel vagy a gyermekorvossal konzultálni annak érdekében, hogy a korai fejlesztést minél előbb meg lehessen kezdeni, hogy minél kisebb elmaradással indulhasson fejlődésnek a gyermek.
Már 18 hónapos korban is meg lehet kezdeni a fejlesztéseket, valamint ez a kor felett is van lehetőség rá. A szülő mindvégig jelen van a komplex vizsgálatokon, ahol a szakértők meg tudják állapítani, pontosan milyen fejlesztésre is van szüksége a gyereknek. A fejlesztési tervet a család és gyermek igényeihez, szükségleteinek megfelelően alakítják.